Společnosti Covestro a LANXESS pracují na výrobě udržitelných surovin se sníženou uhlíkovou stopou

  • Společnosti se dohodly na výrobě klíčových základních chemických látek
  • Covestro využívá pro elektrolýzu v Severním Porýní-Vestfálsku elektřinu s osvědčením o původu z vodních elektráren
  • Spolupráce snižuje emise CO2 až o 120 000 tun ročně Vynikající výsledky byly oceněny v oblastech řízení produktů, řízení rizik souvisejících s vodou a oblasti lidských práv

Chemické společnosti Covestro a LANXESS spolupracují při energeticky náročné výrobě základních chemikálií ve svých závodech v Dolním Porýní v Německu a snaží se je vyrábět šetrněji ke klimatu. LANXESS odebírá chlor, hydroxid sodný a vodík ze závodů společnosti Covestro v Leverkusenu a Krefeldu-Uerdingenu s certifikací ISCC PLUS. S okamžitou účinností vyrábí společnost Covestro přibližně třetinu objemu dodávaných výrobků s využitím energie z hydroelektráren, u nichž je zaručený původ.

Společnost Covestro usiluje o úplnou přeměnu své výroby na elektřinu z obnovitelných zdrojů na cestě k dosažení klimatické neutrality v roce 2035,“ upřesnil Dr. Klaus Schäfer, technologický ředitel společnosti Covestro. „Zvláštní pozornost věnujeme energeticky náročné výrobě primárních surovin. Ve spolupráci se společností LANXESS využíváme energii v našich elektrolytických závodech v Severním Porýní-Vestfálsku pro rata, což nám umožňuje snížit vykazované emise až o 120 000 tun oxidu uhličitého ročně.“

Společný projekt s firmou Covestro je důležitým stavebním kamenem pro dosažení klimatické neutrality a našeho hodnotového řetězce,“ dodává Dr. Hubert Fink, člen představenstva společnosti LANXESS. V rámci své iniciativy Net Zero Value Chain Initiative plánuje do roku 2050 eliminovat emise Scope 3 v rámci svého dodavatelského řetězce. To zahrnuje nepřímé emise, zejména z nakupovaných surovin, ale také při logistice nebo likvidaci. Pokud jde o emise v úrovně Tier 1 a 2, společnost usiluje o dosažení klimatické neutrality do roku 2040. „Tímto programem děláme další krok směrem ke klimaticky neutrálnímu portfoliu výrobků a zároveň podporujeme naše zákazníky, kteří stále více hledají udržitelná řešení,“ říká Fink.

Chlór, hydroxid sodný a vodík jsou základními stavebními kameny mnoha výrobků v chemickém průmyslu. Jejich výroba je však energeticky velmi náročná. Společnost LANXESS používá suroviny dodávané společností Covestro například pro výrobky používané v potravinářském a zemědělském průmyslu.

Společnost Covestro vyrábí tyto tři základní suroviny ve svých závodech v Severním Porýní-Vestfálsku v Leverkusenu, Krefeldu-Uerdingenu a Dormagenu. Oba první jmenované závody již získaly certifikát podle mezinárodně uznávané normy ISCC PLUS pro výrobu strategické suroviny chloru, přičemž v blízké budoucnosti je to plánováno i pro závod v Dormagenu. Prostřednictvím této certifikace je zajištěno správné přiřazení elektrické energie k výrobkům a využití obnovitelné energie je prokázáno zneplatněním certifikátů o původu u Spolkového úřadu pro životní prostředí.

Předchozí článekCo je to neodymový magnet
Další článekVýhody a nevýhody podlahového vytápění 

Nejnovější články

Další články autora